Visionary coins global Review – How it works, Login & Register, Vcc, Scam

Visionary coins global Review – How it works, Login & Register, Vcc, Scam

VCC wants to create a community where poverty is old news, a community where people will never go broke, a community where members, continuously and periodically help each other financially, earning profits of up to 80% Monthly in the process.

The VCC’s domain was registered by the same people who registered Peoples Dream. Both are South African websites. Visionary coins is a stokvel. A stokvel is a peer to peer donation network. Peoples Dream says it is not a Stokvel but a Digital currency. On it’s website, Peoplesdream.club, the platform wrote : “Peoples Dream is not a donation network or an online stokvel. Peoples Dream is a Digital Currency where money is generated from the purchase of coins the coins appreciate or depreciate in value when people buy and sell coins.”

Visionarycoins.global was privately registered on the 14th day of December, 2017. It offers up to 80% ROI. This the anonymous operators of the website revealed by writing : “With Visionary Coins Community you can participate with your SPARE money to help someone in the community fulfil their financial dreams, and in return you can be awarded with up to 80% per month.”

According to them, “By buying minimum coins of R300 to R50 000 you will be part of the community with one goal, Maximum withdrawal is R100 000 .Bonuses can be withdrawn anytime as from R300, Maximum R20 000.”

Check Also – Donations2018.co.za Review – How it works, Login, Register, Scam

The conclusion about all these is that VCC is a Ponzi scheme …a Stokvel. A Ponzi scheme pays old members from the money paid by new members and once there are no new members, a Ponzi Scheme shuts down and some people must loose their hard earned money.

You are advised to participate in all Ponzi schemes with your spare money! To access, register of Login to VCC, click the link below.

Access

Use the Live Chat Box herein or the comment box to testify about the good and bad side of this platform. You can also send an email to [email protected] to report anything.

Don’t forget to report any suspicious online scam or fake website to us via [email protected]

There are no negative comments about Visionary coin global yet. We are still closely watching this scheme.

Visionary has a vision of creating a community where poverty is old news. We are watching to see how they intend to achieve this. Stay tuned …

Visionary coins is still trending in South Africa and it has been a story of so far so good … Remember to invest and participate with caution.

Contact us via [email protected] for questions and possible answers.

127 Comments

  1. Full body massage will be a useful technology in many ways. It is good for relieving stress of friends and family members, and it can also help relieve pain or pain of people around them.

  2. Tiktok beğeni satın al isteyen oldukça fazla kişi için bu site fiyat ve de hizmet kalitesi bakımından en iyisidir. Kolay yoldan Tiktok beğenisi bu siteden alabilirsiniz. Tiktok beğeni satın al seçeneğini aratan ve merak eden yüzlerce insan vardır. Bunu yaparken de en iyi siteden yapmak ve de kalıcı takipçi, beğeni ve izlenme istenmektedir. Bu aşamada bu sitede bu hizmetlerin hepsi verilmekte ve de gerçek olan hesaplar tarafından bu hizmetler sağlanmaktadır. En uygun fiyatlardan da yardımcı olan bu site, uzun süredir sıklıkla bu hizmetleri talep edenlerce tercih edilmektedir. Tiktok beğeni satın almak isteyen pek çok kişi vardır. Bu kişiler bu işlem için güvenilir bir site arayışı içine girmişlerdir. Bu bakımdan da bu site Tiktok beğeni satın al işlemi için sıklıkla tercih edilmektedir. Bu sitede ayrıca Tiktok takipçi, izlenme satın alma, İnstagram ve Youtube uygulamaları için de izlenme, takipçi, beğeni satın almak işlemlerini de gerçekleştirmektedir. Bu işlemler aşamasında gerçek hesaplarla bu işlemler gerçekleştirilerek oldukça sağlıklı ve de garanti olan bir hizmet sunulmuş olmaktadır. Bu bakımdan da sıklıkla tercih edilen bu site uzun süredir alanın profesyonel olan bir ekiple hizmet vermektedir. Bu alanda yetkin olan ve isim yapmış olan site, kullanıcıları tarafından memnun kalınan bir site olmaktadır.

  3. Bitsinex Protocol bünyesinde farklı projeler bulunduran bir ana proje oluşumudur. Bu ana projeye bağlı bir çok alt proje mevcuttur. Dijitalleşen dünyada belki de bir devrim niteliğinde olan blockchain teknolojisi, her geçen gün hayatımıza bir yenilik daha katıyor. Bitsinex protocol, hedefleri ve kripto para dünyasına getireceği kolaylıklar ile yakın zamanda piyasaya tam anlamıyla adım attı. Bitsinex protocol, blockchain teknolojisini sınırlarına kadar zorlayan, yerli ve milli bir değer olarak piyasada yerini sağlamlaştırmaktadır. Bitsinex protocol, binance ağında bep-20 uyumlu olan bir kripto varlıktır. Protokol bünyesinde ise bep-20 tabanlı LNG Token adında bir de tokenı bulunuyor. LNG Token daha en baştan kullanıcılarına bir avantaj sağlıyor. Bep-20’yi destekleyen tüm kripto para cüzdanlarında tutulabilir ve gönderilebilirliği ile ulaşılabilirliğini oldukça kolaylaştırıyor. Bitsinex Protocol’ün kripto parası LNG Token, Mavi Enerji adıyla bilinen bir doğal gaz teknolojisi olan LNG(Liquid Natural Gas) Üretiminin, depolanmasını ve kullanımını destekliyor. Bitsinex Protocol tarafından yapılan açıklamaya göre; LNG Token, piyasa fiyat arzını ve güncellemelerini, Türkiye bazında depolama ve BOTAŞ şebekesine basma hattı olan terminallerden almaktadır. Proje ekibi, web sitelerinde yaptıkları açıklamada LNG Token’ın toplamda 170 milyar adet üretildiğini belirtiyorlar. Ayrıca zamanla coin yakımlarıyla birlikte Bitsinex Protocol’ün toplam arzı 85 milyon lng civarına düşeceği öngörülüyor.

  4. NFTshoout.co is a play to earn NFT football game where players earn shoo token for winning penalty shootouts. NFT shootout will soon have a scholarship program for scholars to earn crypto while gaming soccer on the metaverse

  5. NFTshoout.co is a play to earn NFT football game where players earn shoo token for winning penalty shootouts. NFT shootout will soon have a scholarship program for scholars to earn crypto while gaming soccer on the metaverse

  6. NFTshootout.co is a play to earn NFT football game where players earn shoo token for winning penalty shootouts. NFT shootout will soon have a scholarship program for scholars to earn crypto while gaming soccer on the metaverse

Leave a Reply

Your email address will not be published.